برج هارمونی - معماري مدرن

Modern Architecture

مقاله، ساختمان، معمار، طراحی داخلی، معماری کاغذی، پارکینگ، عکس های جالب، محوطه سازی، مجله معماری، خانه های مجلل، modern architecture، هتل شناور، نمای داخلی هتل، پلان هتل، پلان هتل6ستاره، هتـلی از یـــخ، عکس های دکوراسیون، persianweblog، ساختـمان ایـرانی، معماری ایرانی، پرشین بلاگ l، معماری مدرن فارسی ، معماری مدرن ایرانی، وب نوشت معماری مدرن، persian modern architecture، خم های معماری، منحنی معماری، معماران henn، ویلای مدرن، رنگ های متضاد، خانه معاصر، ویلایی دوبلکس، اتاق خواب والدین، حیاط خلوت


 

harmony tower(برج هارمونی)

هارمونی برج، پروژه ای است که بخشی از کسب و کار بین المللی Yongsan جدید منطقه (YIBD) توسعه در سئول، یاد، 21 قرن برج اداری پایدار است که 46 طبقه است.

این برج زیبا در سئول کره جنوبی ساخته شده است که دارای 46 طبقه می باشد . این بنا یک برج اداری عظیم می باشد که بخش بزرگی از کسب و کار بین المللی سئول را به خود اختصاص داده است .

 

   در طراحی این برج از فانوس کاغذی کره ای الهام گرفته شده است .طبیعی است که برای ایجاد یک برج به عنوان یک فانوس چند وجهی که مانند راهنمای هواپیما ها در شب ابه کار برده می شود  از شکل فانوس الهام بگیرند.(دقیقا شبیه یک چراغ دریایی)

 

این برج بسان یک مجسمه ماهرانه و هم راستا با بافت شهری خود را با شرایط شهر وفق داده است و با عابر پیاده که از کنار آن می گذرد ارتباط برقرار می کند .

این برج شامل باغ هایی منحصر به فرد در اطراف می باشد که موجب تهویه طبیعی و تنظیم هر چه بهتر شرایط محیطی در اطراف بنا و داخل آن می شود .

درختان و باغ ها در اطراف برج باعث کاهش دمای هوا در تابستان ها شده که این مورد نیز در تنظیم شرایط محیطی بسیار موثر است .

تم اصلی طراحی این بنا  پایداری شرایط محیطی و بهره وری از طبیعت می باشد که امروزه نیاز مبرم کلان شهر ها می باشد (با توجه به آلودگی های زندگی شهری)

همان طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است داخل بنا با طبیعت بیرون ارتباطی پر رنگ و دقیق دارد .

اسکیس اولیه طرح :

 

[ چهارشنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩۱ ] [ ٧:٤٧ ‎ب.ظ ] [ سیدفضلی ] [ نظرات () ]