شرکت معماری هریم کره‌جنوبی طرح 2 برج بزرگ را برای بزرگترین بندر دریای خزر در باکو، پایتخت کشور آذربایجان، پیشنهاد کرده‌است.

شرکت معماری هریم کره‌جنوبی طرح 2 برج بزرگ را برای بزرگترین بندر دریای خزر در باکو، پایتخت کشور آذربایجان، پیشنهاد کرده‌است.«هتل ماه» شبیه قرص کامل ماه است که طراحی خاص آن جلوه‌ای ویژه به آن بخشیده ‌است.

 ارتفاع هتل که در کنار ساحل دریای خزر ساخته می‌شود، در حدود 200 متر است. این هتل‌دارای 35 طبقه است و 382 اتاق برای میهمانان دارد. باکو برای آنکه بتواند خود را برای بازی‌های المپیک 2016 آماده کند، علاوه بر هتل ماه، طرح‌های دیگری را در دست تهیه دارد.هتل کاسپین یکی دیگر از هتل‌های شهر باکو است.این هتل نیز که به شکل نیمه هلال ماه است، یکی دیگر از هتل‌های در دست ساخت شهر باکو است.

این هتل 203 متر ارتفاع دارد و دارای 43 طبقه است. در واقع این هتل گام دیگر کشور آذربایجان برای به‌دستآوردنبازی‌هایالمپیک 2016 استکه با فعالیت‌هایش به‌نظر می‌رسد چندان دور از دسترس نباشد. اگرچه باکو در چند سال گذشته توانسته است‌ حرکت توسعه‌ای قابل توجهی داشته باشد و خود را در زمره شهرهای بزرگ جهان درآورد، ساخت این 2 هتل نمادی است از این حرکت جدید.در واقع آنچه این شهر را در حال حاضر دارای اهمیت می‌کند، نه افزایش کیفیت زندگی شهروندان و نه برنامه‌های توسعه‌ای پایدار است، باکو با تکیه بر نهضت برج‌سازی که در بسیاری از شهرهای آسیایی آغاز شده‌است خود را از گذشته نه چندان دور جدا کرده و حتی برای میزبانی بازی‌های المپیک در سال‌های آینده آماده می‌کند.

هتل بزرگ‌ ماه و کاسپین، 2 نمونه از اشتیاق معماران آسیایی و شهرهای این قاره برای ایجاد بستری جدید در زندگی شهری هستند. گو اینکه برج‌سازی‌ در آستانه یکصد سالگی هم اکنون در کشورهای توسعه یافته به‌طور کامل فراموش شده‌است و زندگی در مناطق روستایی و کوچک مورد توجه شهروندان است.

/ 0 نظر / 50 بازدید