پردیس ویترا در ویل

 

و این ممکن است یکی از ساختمان های مورد علاقه من 2010.

جدیدترین علاوه بر این به پردیس ویترا در ویل صبح راین، آلمان است VitraHaus. مجموعه صفحه اصلی ویترا را در آن فضا خود اختصاص داده در پردیس ویترا نیاز بود، بنابراین ویترا بازل، مبتنی بر معماران هرزوگ و د Meuron در سال 2006 سفارش تا خانه مناسب را طراحی کنند است. بنابراین، VitraHaus - تکمیل و باز در این ماه آمد.

واقع در سمت شمال محوطه دانشگاه، در مقابل از محیط فنس کشی شده از محل تولید، VitraHaus می پیوندد دو ساختمان دیگر در این زمینه، موزه طراحی ویترا توسط فرانک گری (1989) و غرفه کنفرانس توسط تادائو آندو (1993) است.

طراحی بیرونی به دنبال تم از خانه کهن الگویی و موضوع از حجم انباشته شده، آشکار در کار هرزوگ و د Meuron. این ویژگی پنج داستان و تنها عملکرد آن است به ارائه مجموعه خانه معاصر ویترا. در داخل، مبلمان در انواع تنظیمات برای هر دو زندگی و کار تنظیم: کلاسیک Eames چارلز و ری، جورج نلسون، Isamu Noguchi، Prouvé ژان و Verner Panton با طرح های معاصر Maarten ون Severen، رونان & Erwan Bouroullec ترکیب شود، : آنتونیو Citterio، حله Jongerius، جاسپر موریسون و دیگران. این خانه رویایی و مدرن، الهام بخش و برای من، سرازیر شدن آب است. شما همچنین می توانید مبلمان را در سایت سفارش دهید.

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

VitraHaus in Germany by Herzog & de Meuron

اطلاعات بیشتر در مورد معماری:

با توجه به تناسبات و ابعاد فضاهای داخلی - معماران با استفاده از مقیاس داخلی، این اصطلاح - نمایشگاه تنظیمات آشنا مسکونی را یادآور است. فرد 'خانه'، که دارای ویژگی های کلی از فضای صفحه نمایش، به عنوان عناصر انتزاعی درک شود. تنها با چند مورد استثنا، تنها به پایان می رسد شیروانی لعاب، و به نظر می رسد حجم ساختاری با مطبوعات اکستروژن شکل داده شده اند. انباشته در مجموع پنج داستان و breathtakingly تا 49 پا در بعضی از نقاط، دوازده خانه، که اسلب کف تقاطع شیروانی زیر بنایی، ایجاد یک مجموعه سه بعدی معلق شده است - توده ای از خانه ها که در نگاه اول، تقریبا هرج و مرج ظاهر ...

رنگ زغال چوب از پوست بیرونی گچ یکپارچه ساختار، عناصر خاکی آن و آن متصل به چشم انداز اطراف آن. مانند یک شهر کوچک، عمودی لایه لایه، توابع VitraHaus به عنوان entryway به دانشگاه. تخته های چوبی طبقه تعریف فضای باز مرکزی، که در اطراف پنج ساختمان ها گروه بندی می شوند: یک منطقه کنفرانس، فضای نمایشگاه برای جمع آوری صندلی موزه طراحی ویترا و کنگلومرا که شامل موزه طراحی ویترا فروشگاه لابی با مساحت پذیرش و رخت کن، و کافه تراس در فضای باز برای استفاده در تابستان است. بالابر طول می کشد بازدید کننده ای برای طبقه 4، که تور دایره آغاز می شود. پس از خروج از آسانسور، انتهای شمالی لعاب اتاق ارائه می دهد یک نمایش تماشایی از تپه Tüllinger. انتهای مخالف - که در آن جلو شیشه ای recessed برای ایجاد یک تراس خارجی - باز می شود به یک چشم انداز از بازل با امکانات صنعتی بخش داروسازی. به عنوان یکی از مسیر را از طریق VitraHaus در می یابد، جهت گیری های جهت دار از خانه به سختی دلخواه است، اما دیدگاه ها از چشم انداز اطراف تعیین شده است.

پیچیدگی فضای داخلی ناشی میشود نه تنها از تقاطع زاویه ای از خانه های فردی، بلکه از ادغام یک مفهوم هندسی است. همه از پله ها به حجم گسترده، سیم پیچ آلی که استعاری خوردن راه خود را در سطوح مختلف ساختمان مانند کرم، گاهی اوقات آشکار بصری روابط شگفت انگیز بین خانه های مختلف، در زمان های دیگر مسدود کردن این دیدگاه یکپارچه شده است. دیوارهای داخلی به رنگ سفید به پایان رسید به منظور دادن اولویت به نمایش مبلمان.

با ابعاد حداکثر از 187 متر طول، 177 متر در عرض و 69.8 متر ارتفاع، VitraHaus بالاتر از ساختمان های دیگر در پردیس ویترا افزایش می یابد. قصد عمدی بود برای ایجاد یک ساختمان افقی، نوع معمول برای تجهیزات صنعتی، بلکه ساختار عمودی گرا با رد پای کوچک، که اعطا کلی در حواس چندگانه: یک مرور کلی از مناظر اطراف و محل کارخانه، بلکه کلی از مجموعه اصلی. به عنوان فضاهای داخلی و خارجی از هم گذشتن، بنابراین دو نوع از اشکال: متعامد چندگوشه، از قسمت بیرونی تلقی می شود، و آلی، که به تولید مجموعه ای از شگفتی های فضایی در داخل کشور - یک جهان راز "(در کلمات از هرزوگ و د Meuron) با مطرح، شخصیت تقریبا تودرتو. در راه خود را از طریق پنج طبقه، بازدیدکنندگان گذشتن از صفحه اصلی ویترا کیهان، در نهایت بازگشت به نقطه شروع خود را.

/ 0 نظر / 25 بازدید